Jacy wrogowie są na zewnątrz? Błędy mnożą się licznymi hordami, powstają nowe każdej godziny – przed jaką herezją powinienem się strzec? Grzechy wypełzują za swoich nor, gdzie panuje mrok; muszę wejść na wieżę strażniczą i czuwać na modlitwie. Nasz niebiański Protektor przewiduje wszystkie ataki, które szykuje na nas nasz wróg, a kiedy Szatan zamyśla swoje plany, by wyrządzić nam zło, On modli się za nas, aby nasza wiara nie ustała, kiedy jesteśmy przesiewani jak pszenica. Stale ostrzegaj nas łaskawy Strażniku przed naszymi wrogami i nie ustawaj dla sprawy Syjonu.

„Strażniku! Jaka to pora nocna?” Jaka pogoda nadchodzi dla Kościoła? Czy chmury opadają, czy też niebo jest czyste i jasne? Musimy dbać o Kościół Boży z pełną troski miłością, a teraz, kiedy zarówno Papiestwo jak i niewierność stanowią zagrożenie, obserwujmy znaki czasów i przygotowujmy się do konfliktu.

„Strażniku! Jaka to pora nocna?” Jakie gwiazdy są widoczne? Jakie cenne obietnice pasują do naszej obecnej sytuacji? Bijesz na alarm, ale daj nam również pocieszenie. Chrystus, nasza Gwiazda Polarna, zawsze jest na swoim miejscu, a wszystkie gwiazdy są bezpieczne w prawym ręku swojego Pana.

Ale strażniku, kiedy nadchodzi ostrzeżenie? Oblubieniec zwleka ze swoim powrotem. Czy nie ma znaków Jego nadejścia jako Słońce Sprawiedliwości? Czy jutrzenka nie pojawiła się jako zapowiedź dnia? Kiedy dzień ten zaświta, a cienie ulecą? O Jezusie, jeśli dzisiaj osobiście nie powrócisz do czekającego na Ciebie Kościoła, to przyjdź w swoim Duchu do mojego wzdychającego serca i spraw, by śpiewało z radości.

Teraz cała ziemia jest jasna i pełna radości
Z nadejściem orzeźwiającego poranka,
Ale całe moje serce jest zimne, ciemne i smutne:
Słońce duszy, daj mi ujrzeć Twoje świtanie!
Przyjdź, Jezu, Panie,
O, przyjdź wkrótce, według swego słowa.

Spurgeon’s Morning and Evening

Avatar

By Michał Stefanoff

Narodzony na nowo w 2007 r. Mąż, świeżo upieczony ojciec, nauczyciel, tłumacz, baptysta reformowany. Interesuje się językami obcymi. Jeden z administratorów grupy na Facebooku Reformowani1689.