Paul Washer jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych pastorów reformowanych na świecie. Jego kazania osiągają tysiące wyświetleń. Znany jest z bezkompromisowego podejścia do Ewangelii oraz nawrócenia. Służył przez wiele lat jako misjonarz w Peru, głosząc Ewangelię i Chrystusa rdzennym mieszkańcom Ameryki. Obecnie prowadzi misję HeartCry Missionary, która głosi Dobrą Nowinę, zakłada zbory i wyposaża pastorów na wszystkich kontynentach. Na  polski rynek trafia coraz więcej publikacji Paula Washera, niezwykle wzbogacając poznanie polskich Protestantów. Pozycje obecnie tłumaczy i wydaje krakowskie wydawnictwo MW.

Ewangelia Jezusa Chrystusa

Jedną z wielkich misji Paula Washera jest głoszenie i tłumaczenie Ewangelii Jezusa Chrystusa w różnych miejscach na świecie. Można się spodziewać, iż będzie to pozycja opasła, jednak Paul Washer na 50 stronach mieści wszystkie najważniesze prawdy dotyczące biblijnej Ewangelii. ”Ewangelia Jezusa Chrystusa” jest napisana w bardzo przystępny sposób, gdyż nawet teologiczny laik zrozumie jej sens i przesłanie. Washer rozpoczyna od podstawowej nauki o naturze Boga i dotyka Jego atrybutów: świętości, miłości i sprawiedliwości. To właśnie te Boże atrybuty przy okazji głoszenia Ewangelii często są przekręcane. Następnie przechodzi do natury człowieka poruszając prawdę ludzkiego upadku i jego konsekwencji. W bardzo zwięzły sposób opisuje dzieło krzyża, jego istotę i dzieło Boga. Zaraz potem przechodzi do podsumowania tego co osiągnął Chrystus. Autor wskazuje jaka jest odpowiedz na Ewangelię człowieka, który otrzymał Bożą łaskę. Washer przechodzi do dwóch głównych elementów autentycznego nawrócenia będącego Bożym działaniem: pokuty i wiary. 

Pewność zbawienia

Autor porusza także sprawę pewności zbawienia. Czy możemy być pewni naszego zbawienia i tego, że Jezus i Boża łaska dotyka właśnie nas? W książce pojawiają się wskazówki jak powinniśmy żyć, by wzrastać w wierze i miłości wśród ludzi. Oczywiście Washer nie porusza spraw inaczej, jak tylko biblijnie . Nieustannie wspaniale wskazuje na biblię jako źródło, przez co nie tworzy własnego rozumienia, a jedynie przedstawia rozumienie i pogląd biblijny. Zwraca także uwagę na służbę w Kościele i wzrastanie we wspólnocie z innymi wierzącymi. Porusza realny wymiar Ewangelii mający wpływ na życie codzienne wierzącego.

Dla kogo ?

Książka Ewangelia Jezusa Chrystusa jest bardzo dobrą pozycją do ewangelizacji. Może być świetną pomocą, prezentem dla ludzi poszukujących prawdy i Chrystusa. Jest to bardzo dobra pozycja dla osób niedawno nawróconych, których rozumienie cały czas się kształtuje. Książka Paula Washer Ewangelia Jezusa Chrystusa jest pozycją niezwykle potrzebną na polskim chrześcijańskim rynku wydawniczym i miejmy nadzieję trafi pod wiele dachów kształtując biblijne rozumienie Ewangelii

Avatar

By Przemysław Mac

Narodzony na nowo przez wiarę w Jezusa Chrystusa w 2018 roku. Mąż, ojciec, pedagog, baptysta reformowany. Pasjonat historii i chrześcijańskiej literatury. Autor publikacji oraz recenzji, współpracuje ze stroną reformowani1689. Prowadzi Chrześcijańską Społeczność Biblijną w Skołoszowie na Podkarpaciu.