Czekanie może wydawać się łatwą rzeczą, ale jest jedną z postaw, jakich chrześcijański żołnierz uczy się latami. Marsz i bieganie są o wiele łatwiejszym zajęciem dla Bożych wojowników niż spokojne czekanie. Kiedy duch jest najbardziej ochoczy i z niepokojem pragnie służyć Panu, lecz nie wie co ma zrobić, następuje konsternacja. Cóż wtedy robić? Martwić się i rozpaczać? Uciec w tchórzostwie, zwrócić się do prawej ręki w strachu lub wyruszyć w zarozumiałości? Nie, po prostu czekaj. Ale czekaj w modlitwie. Wzywaj Boga i powierz Mu swoją sprawę; powiedz Mu o swoich trudnościach i proś, by spełnił swoją obietnicę pomocy. Mając dylematy słodko jest być pokornym jak dziecko i w prostocie duszy czekać na Pana.

Pewne jest, że będzie z nami dobrze, jeśli czujemy i znamy naszą własną głupotę, i z całego serca chcemy być prowadzeni przez wolę Boga. Ale czekaj wierząc. Wyraź swoją niewzruszoną ufność w Nim. Niewierne, nieufne czekanie jest tylko obrazą Pana. Wierz, że jeśli zmusi cię pozostawać nawet do północy, to przyjdzie On we właściwym czasie; wizja nadejdzie i nie będzie zwlekać. Czekaj w cichej cierpliwości bez buntowania się z powodu udręki, ale błogosławiąc twojego Boga za nią. Nigdy nie szemraj przeciwko drugiej sprawie, jak uczyniły to dzieci Izraela przeciwko Mojżeszowi; nigdy nie pragnij znów powrócić do świata, ale zaakceptuj sprawę taką, jaka jest i z całego serca, bez swoich własnych planów i swojej woli, powierz ją w ręce twojego Boga przymierza i powiedz: „Teraz Panie, niech się stanie nie moja wola, lecz Twoja”.

Nie wiem co mam czynić; moja sytuacja wydaje się beznadziejna, ale będę czekał, aż uspokoisz fale lub wypędzisz moich nieprzyjaciół. Będę czekał, jeśli zachowasz mnie przez wiele dni, bo moje serce jest nastawione tylko na Ciebie, o Boże, a mój duch czeka na Ciebie w pełnym przekonaniu, że jeszcze będziesz moją radością, moim zbawieniem, moim schronem oraz moją warownią”.

Spurgeon’s Mornings and Evenings

Tłumaczenie Michał Stefanoff

Avatar

By Michał Stefanoff

Narodzony na nowo w 2007 r. Mąż, świeżo upieczony ojciec, nauczyciel, tłumacz, baptysta reformowany. Interesuje się językami obcymi. Jeden z administratorów grupy na Facebooku Reformowani1689.

6 thoughts on “Oczekuj Pana. Psalm 27,14”
  1. The next time I read a blog, Hopefully it does not fail me just as much as this particular one. I mean, Yes, it was my choice to read through, but I truly believed youd have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could possibly fix if you werent too busy seeking attention.

  2. I don’t need to tell you how important it is to optimize every step in your SEO pipeline. But unfortunately, it’s nearly impossible to cut out time or money when it comes to getting good content. At least that’s what I thought until I came across Article Forge… Built by a team of AI researchers from MIT, Carnegie Mellon, Harvard, Article Forge is an artificial intelligence (AI) powered content writer that uses deep learning models to write entire articles about any topic in less than 60 seconds. Their team trained AI models on millions of articles to teach Article Forge how to draw connections between topics so that each article it writes is relevant, interesting and useful. All their hard work means you just enter a few keywords and Article Forge will write a complete article from scratch making sure every thought flows naturally into the next, resulting in readable, high quality, and unique content. Put simply, this is a secret weapon for anyone who needs content. I get how impossible that sounds so you need to see how Article Forge writes a complete article in less than 60 seconds! order here.

  3. Use artificial intelligence to cut turnaround time, extend your budget, and create more high-quality content that Google and readers will love. How It Works? WordAi is extremely fast and intuitive. Just enter your content, click rewrite, and in a matter of seconds, WordAi will rewrite an entire piece of content for you. WordAi comes up with different ways to express the same ideas by rewriting every sentence from scratch. This not only removes duplicate content, it also makes the rewritten content read completely naturally. Scale Your Business Make your entire content production process 10x more efficient. Use AI to create more high-quality, unique content that impresses clients and engages readers, all without having to put in more hours Register here and get a bonus.

Comments are closed.