John Trapp urodził się w 1601 roku w Croome d’Abitot w hrabstwie Worcestershire.

Był synem Nicholasa Trapp z Kempsey w hrabstwie Warwickshire.Pierwszymi nauczycielami Trappa byli jego wuj,Simon Trapp oraz pastor John Ballam.

Bóg użył Ballama ,którego Trapp nazwał później swoim „duchowym ojcem”,jako narzędzia do nawrócenia młodego ucznia.

Po pięciu latach przeniósł się do miejscowości Weston -on-Avon w hrabstwie Gloucestershire ,położonej 3 km od szkoły w Stratford-upon-Avon .

Głęboka troska o kościół była widoczna w jego pracy w kościele , i w szkole ,a także w komentarzach do Nowego Testamentu.

Trapp udał się do Worcester ,gdzie jako stypendysta królewski rozpoczął naukę przygotowawczą do studiów uniwersyteckich .Był najlepszym uczniem w szkole i w wieku 17 lat rozpoczął studia w Christ Church w Oksfordzie.W 1622 roku uzyskał bakalaureat nauk humanistycznych [Bachelor od Arts],a w 1624 roku magisterium [Master of Arts].Około 1631 roku Trapp został księdzem wiejskiej kaplicy w Stratford w parafii Luddington.

W czasie wielkiej czystki wśród duchownych dysydenckich w 1622 roku,pomimo wspólnych zaopatrywań z usuniętymi wówczas blisko dwoma tysiącami duchownych dysydentów, Trapp postanowił podporządkować się wymogom Ustawy o Ujednoliceniu.

Pozwolono mu pozostać w plebanii i kontynuować służbę w Stratford i w Weston.Trapp zmarł w 1669 roku i został pochowany w Weston.Jego przyjaciel Thomas Dugard stwierdził ,że był on „jednym z największym małych ludzi ,ponieważ był drobnej postury ,a jednak wielki w pobożności twórczości literackiej.

Źródło:”Purytanie.Biografia i Dzieła”-Joel R.Beeke,Randall J.Pederson

Wydawnictwo:Tolle Lege

Maciej Stasiak

By Maciej Stasiak

Bóg zbawił go w 2017 roku. Jest członkiem Zboru Panskiego Kościoła Wolnych Chrześcijan w Świętochłowicach. Jeden z prowadzących Refo Wywiad "Twarzą w twarz" na kanale Refotv oraz prowadzący dział Refowspomnienia na stronie reformowani1689. Jeden z Administratorów grupy na Facebooku Reformowani1689.