Bardzo ciekawie jest zajrzeć do domu apostoła rybaka. Od razu da się zauważyć, że domowe radości i troski nie są przeszkodą by w pełni służyć. Mało tego – mogą one wręcz wyposażyć nauczyciela lepiej niż jakakolwiek inna ziemska nauka, ponieważ dostarczają one okazji do osobistego świadczenia naszym bliskim o łaskawym dziele Pana. Papiści i inni sekciarze mogą zakazywać małżeństwa, ale prawdziwe chrześcijaństwo i domowe życie będą ze sobą w zgodzie.

Dom Piotra

Dom Piotra prawdopodobnie był biedną rybacką chatą, ale Pan Chwały wszedł do niej, został tam i uczynił w niej cud. Jeśli nasza książeczka jest czytana tego poranka w jakieś bardzo skromnej chatce, niech fakt ten zachęci jej mieszkańców, by szukali towarzystwa Króla Jezusa. Bóg częściej jest w małych chatkach niż w bogatych pałacach. Jezus rozgląda się teraz po twoim pokoju chcąc okazać ci łaskę. Do domu Szymona weszła choroba, śmiertelna gorączka przykuła do łóżka jego teściową, a kiedy tylko przyszedł Jezus powiedziano Mu o jej cierpieniu, a On pospieszył do łóżka pacjentki. Czy masz tego poranka jakąś chorobę w swoim domu? Okaże się, że Jezus jest twoim najlepszym lekarzem, pójdź do Niego od razu i powiedz Mu o swoim zmartwieniu. Natychmiast powiedz Mu o tym. Twój problem dotyczy jednego z Jego ludzi, a więc dla Niego też nie jest błahostką.

Uzdrowienie

Zauważ, że Zbawiciel przywrócił zdrowie kobiecie w jedną chwilę – nikt inny nie może uleczyć w ten sposób. Chociaż nie jesteśmy pewni, że Pan od razu usunie wszystkie choroby u ludzi, których kochamy, to możemy wiedzieć, że modlitwa z wiarą za chorych da im uzdrowienie z większym prawdopodobieństwem niż cokolwiek innego na świecie. Jeśli jednak to nie nastąpi, musimy łagodnie skłonić się przed Tym, od którego zależy życie i śmierć. Czułe serce Jezusa czeka, by usłyszeć o naszych smutkach, przelejmy je do Jego cierpliwego ucha.

Tłumaczenie: Michał Stefanoff

Avatar

By Michał Stefanoff

Narodzony na nowo w 2007 r. Mąż, świeżo upieczony ojciec, nauczyciel, tłumacz, baptysta reformowany. Interesuje się językami obcymi. Jeden z administratorów grupy na Facebooku Reformowani1689.